Рятувальники Кременчука отримали новий аероглісер

Опубликованно: 1 января 2010 Рубрика: Район
2487 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

В арсеналі рятувальної станції Кременчука з’явився новий човен з надзвичайними можливостями. Рятувальники отримали його у подарунок від полтавських колег за домовленістю міської та обласної рад. По-науковому човен називається аероглісер, а самі рятувальники поміж собою назвали його "вертоліто-пароплав". Справа в тому, що аероглісер – засіб пересування, найбільш наближений до всюдихода. Він приводиться в дію від повітряного пропелера, тому практично “не прив’язаний” до водного середовища, за достатньої потужності двигуна він може пересуватися навіть грунтом, не втрачаючи управління.


- Величезна швидкість, чудова здатність до маневрів, можливість проходження практично будь-яких ділянок – це далеко не всі переваги аероглісера, – розповідає начальник міської рятувальної станції Василь Білоус. – Найближчими днями будемо вивчати його можливості на практиці, вчитися керувати ним. Безумовно, такий човен значно полегшить та прискорить рятувальні роботи на льоду, зможе дістатися до абсолютно непрохідних ділянок, дуже ефективний, коли крига почне танути.
Однак і на цьому переваги не вичерпуються. Аероглісери дружні до навколишнього середовища, їхні двигуни відповідають найсуворішим екологічним вимогам. Агрегати катера абсолютно не контактують з водним середовищем, у воду не виступають ніякі частини, будь-яке протікання двигуна збирається всередині корпуса. Під час руху аероглісери не виривають водну рослинність і не завдають шкоди тваринному світу...


СБ, 24 февраля 2024, 6:53 Курс НБУ: USD , EUR , RUR