Мерія Кременчука посварилася з комуністами через шахи

Опубликованно: 19 ноября 2009 Рубрика: Район
967 0 0 Размер шрифта: Добавить в закладки:

Кременчуцький міськвиконком відбирає приміщення у шахового клубу “Каїса”. Місцеві комуністи проти цього протестують. Заступник міського голови Василь Хоменко готує спеціальне розпорядження, зміст якого – приміщення шахово-шашкового клубу мають передати дітям. Натомість, в мережі Інтернет у відповідь на дії заступника міського голови з’явився ролик, в якому керівництво громадської організації “Шахово-шашковий клуб “Каїса” звинувачує мерію, спорткомітет, об’єднання дитячо-юнацьких клубів міста у цілковитому ігноруванні клубу, його діяльності, повній відсутності фінансування з боку влади.


Керівники клубу та його рядові члени категорично заявляють, що їх просто таки вигнали на вулицю. Тепер і старожили клубу, і аматори залишилися без приміщення, котре вони займали з 1998-го року.
Зворотне твердження міськвиконкому: від клубу вимагали узгодити заняття та завчасно попереджати про проведення змагань. До того ж, сам клуб перетворився у місце для зібрань місцевих політиків, каже з цього приводу покровитель міського голови Василь Хоменко…
А вся проблема в тому, що іще влітку з ініціативи керівника “КАЇССИ” Юрія Ямпольського приміщення клубу (підвал будинку по вул. Перемоги, 24) було повернено на баланс фонду міського майна. Причина банальна: символічних членських внесків не вистачало на сплату за комунальні послуги. Міська влада віддала приміщення Федерації шахів і тепер у ньому займаються діти й підлітки.
- У приміщенні зроблять капітальний ремонт,- відзначає Ольга Усанова, покровитель начальника відділу сім’ї та молоді, – адже зараз воно знаходиться в, м’яко кажучи, поганому санітарно-гігієнічному стані. Ми створимо для дітей гарні умови для занять.
Про дорослих з “КАЇССИ” теж не забули. Їм дозволили приходити туди і грати, про що було підписано відповідну угоду. Треба було лише дотримуватися умов : встановити певний порядок відвідувань та попереджати про змагання заздалегідь.
Однак допомогу керівництво клубу не тільки не оцінило, умови не виконало, і ще більше обплювало представників влади у вищезгаданому ролику.
- Людиною, яка тепер за законом несе відповідальність за це приміщення, є я, – говорить директор об’єднання дитячо-юнацьких клубів міста Юрій Твердохліб – а я не можу до нього потрапити, у мене навіть немає ключів! Я відповідаю за те, що там відбувається, за тих, хто туди ходить, а хто туди ходить – я не знаю. Немає навіть списку членів клубу. Виходить, я порушую закон, здаю приміщення в суборенду (що забороняється). І мене можуть звинуватити в корупції. Цікаво також, як у приміщенні могли проходити зйомки без відома його власника…
Нарада з питання ГО “КАЇССА”, що проходила у виконкомі 10-го листопада, була далеко не першою. Але рядові члени клубу були присутні на такому заході вперше. І були дещо шоковані поведінкою своїх керівників, справжньою політичною диверсією, яку вони влаштували за підтримки компартії. Прості члени клубу взагалі не розуміли, в чому проблема, й одразу погодилися виконувати прості вимоги. Однак про керівників клубу сказати такого стовідсотково не можна.


ЧТ, 6 мая 2021, 11:50 Курс НБУ: USD , EUR , RUR